CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU’NUN KATLEDİLİŞİNİN 24. YIL DÖNÜMÜ SEBEBİYLE DÜZENLENEN TÖRENDE BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI  
24.01.2017
38027
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, GAZETECİ-YAZAR UĞUR MUMCU’NUN KATLEDİLİŞİNİN 24. YIL DÖNÜMÜ SEBEBİYLE DÜZENLENEN TÖRENDE BASIN MENSUPLARININ SORULARINI YANITLADI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Uğur Mumcu; aydınlanmadan, bilimden, insandan, haktan, hukuktan yanaydı. Böylesine önemli bir ismi kaybetmenin acısını her yıl birlikte yeniden yaşıyoruz." dedi. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu Sokağı’nda düzenlenen törende basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu: UĞUR MUMCU; MEDYA DÜNYASININ, BİLİM DÜNYASININ, DÜŞÜN DÜNYASININ ÖNEMLİ BİR İSMİYDİ

Soru- Efendim hayatını kaybedişinin 24. yılında Uğur Mumcu’yu anıyoruz. Yine büyük bir kalabalık var neler söyleyeceksiniz?

Kemal KILIÇDAROĞLU- Uğur Mumcu kalpaksız Kuvayi Milliyeci, bir devrimci, özgürlükten, demokrasiden yana olan bir gazeteci, bir bilim insanı aynı zamanda. Katledilişinin 24. yılında anıyoruz, anmaya devam edeceğiz. Medya dünyasının, bilim dünyasının, düşün dünyasının önemli bir ismiydi. Allah rahmet eylesin diyoruz ve hala bekliyoruz silahı çeken katillerin arkasında kimler vardı? Asıl failler kimlerdir? Onların bulunması için söz verilmişti. Ama bugüne kadar verilen sözler yerine getirilmedi. Israrla ve kararlılıkla bekliyoruz Uğur Mumcu’yu kimler katletti?

Aydınlanmadan yanaydı, bilimden yanaydı, insandan, haktan, hukuktan yanaydı. Dolayısıyla böylesine önemli bir ismi kaybetmenin acısını her yıl birlikte yeniden yaşıyoruz.
  
Teşekkür ederim arkadaşlar.

ÇOK TALİHSİZ BİR İTİRAF

Soru- Efendim Numan Kurtulmuş’un açıklaması oldu. "Eğer referandumdan evet çıkarsa terörün sesi kesilir" dedi.

Kemal KILIÇDAROĞLU- Bu şu anda “Terörü biz destekliyoruz”un itirafıdır. Yani sürekli terörü besliyoruz, terör örgütlerine göz yumuyoruz, insanlar ölüyor, insanlar katlediliyor. Eğer bizi seçerseniz, başkanlık rejimini getirirseniz, tek adam rejimini getirirseniz terör bitecek anlamına geliyor. Bu itiraftır. Bu çok talihsiz bir itiraftır. Eğer gerçekten olay böyleyse bugünkü terörün kaynağı bu hükümettir. Ve bunu da hükümet sözcüsü açıkça itiraf etmiştir. Çok üzgünüm. Böyle bir lafı asla duymak istemezdim. Numan Kurtulmuş gibi birisinin kalkıp bu itirafı 80 milyonun önünde yapmış olması gerçekten son derece hazindir, son derece utanç vericidir.

CHPnet

SİTELERİ