CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL İL ÖRGÜTÜNÜN DÜZENLEDİĞİ YEMEĞE KATILDI  
21.10.2016
30256
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, İSTANBUL İL ÖRGÜTÜNÜN DÜZENLEDİĞİ YEMEĞE KATILDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Güzel bir Türkiye için, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin inancını, yaşam tarzını, kimliğini eleştirmeden, her farklılığı zenginlik kabul ederek, bu ülkeye huzur getirmek için birlikte çalışacağız, birlikte mücadele edeceğiz." dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP İstanbul İl Örgütü tarafından düzenlenen yemekte yaptığı konuşma şöyle:Çok teşekkür ederim. Sayın İl Başkanımız oldukça heyecanlı bir konuşma yaptı. Benden öyle bir konuşma beklemeyin. Hepinize afiyet olsun. Bir amaç için buraya geldik, toplandık. Eğlenmesini bildiğimiz kadar çalışmasını da bileceğiz. Bugün Doğuda, Batıda, Güneyde, Kuzeyde bütün yurttaşların gözü Cumhuriyet Halk Partisinin üzerinde. Çünkü ülkenin nereye gittiğini herkes çok iyi biliyor. Bize tarihin önemli bir görev yüklediğinin herkes farkında olmalı. Ülkeyi aydınlığa çıkarmak gibi bir görevimiz var. Ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtarmak gibi bir görevimiz var. O nedenle, çalışmak bireysel çaba harcamanın çok daha ötesinde, hepimizin ortak yönü de olmalıdır. Birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz, birlikte mücadele edeceğiz. Korkunun egemen olduğu bir Türkiye’den, özgürlüğün egemen olduğu bir Türkiye’ye taşıyacağız. Bütün vatandaşlarımızı oraya götüreceğiz, onun mücadelesini vereceğiz. Önümüzdeki süreçte çok daha ağır baskılarla karşılaşabiliriz. Çok daha ağır eleştirilere muhatap olabiliriz. Ama bunlar asla ve asla bizi inandığımız yoldan geri döndüremeyecektir. Biz mücadelemizi hak için, adalet için, kadın erkek eşitliği için, özgürlükler için, bağımsız yargı için ve en önemlisi halkımız için yapacağız. Ne darbe diyeceğiz, ne dikta diyeceğiz. Hep birlikte tam demokrasiyi seslendireceğiz. Demokrasi söyleminin bu günler için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Hepimiz farkındayız. Sadece biz değil, bütün dünya bunun farkında, bütün uygar dünya Türkiye’deki gelişmeleri dikkatle izliyor. Dolayısıyla bize, Cumhuriyet Halk Partililere önemli görevler düşüyor. Dolayısıyla, “Acaba bugün çalışmasam ne olur” diye hiç düşünmeyeceğiz. Eğer günün 24 saati varsa; 24 saat bize sorumluluk getiren saatlerdir. Gerekirse 24 saat çalışacağız ve mücadele edeceğiz. Bizim mücadelemiz gerçekten de toplumu aydınlığa çıkarmak için çok önemlidir. 

Sevgili dostlarım, İstanbul bu bağlamda hepimizin dikkatle izlediği bir kenttir. İstanbul’un yağmalandığını biliyoruz. Pek çok eleştiri getirebiliriz. Önce şunu ifade edeyim; İstanbullu nefes almak için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu beldelere gider. Diğer beldeleri de, diğer ilçeleri de yeşil alan açısından insanların özgürce sokaklarda dolaşabilecekleri beldeler yapma açısından bize görevler düşüyor. O beldeleri de almak zorundayız. Mücadele etmek zorundayız, halkımızı ikna etmek zorundayız. Neleri yaptığımızı, neleri hayata geçirdiğimizi anlatmak zorundayız. Elbette ki; medyadan güç almayacağız. Medyadan yana ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğumuzun farkındayız. Ama birebir gidip anlatacağız. Cadde cadde, sokak sokak, apartman apartman, mahalle mahalle gezmek ve anlatmak zorundayız. Hepimizin bir görevi olmalı. Bir şey çok önemli her birimiz bir davanın sahibi olduğumuzu unutmamalıyız. Bizim davamız Türkiye’nin özgürlüğü davasıdır, bizim davamız demokrasi davasıdır. Bu davaya sahip çıktığımız zaman çocuklarımıza karşı görevimizi yapmış oluruz. 

Hepinize en içten selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Hepinize afiyet olsun diyorum. Güzel bir Türkiye için hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin inancını, kimliğini, yaşam tarzını eleştirmeden, her farklılığı zenginlik kabul ederek, bu ülkeye huzur getirmek için birlikte çalışacağız, birlikte mücadele edeceğiz, mücadelemiz kutlu olsun diyorum. 

Hepinize tekrar en içten selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun diyorum. 

CHPnet

SİTELERİ