CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU MALTEPE BELEDİYESİ’NİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU  
28.10.2016
28428
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, MALTEPE BELEDİYESİ’NİN TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU

-KAVGAYA DEĞİL, HUZURA İHTİYACIMIZ VAR.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz insana sahip çıkıyoruz, demokrasiye sahip çıkıyoruz.  Bugünlerde en çok huzura, birlikte yaşamaya, birbirimize selam vermeye ihtiyacımız var. Her insanın rahatlıkla yaşayabileceği huzur içinde bir Türkiye’yi yeniden inşa etmeye kararlıyız. Kavgaya değil, huzura ihtiyacımız var. Bunu sağlamak Cumhuriyet Halk Partisinin temel görevlerinden birisidir." dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe Belediyesi’nin toplu açılış töreninde yaptığı konuşma şöyle:
YOKSUL AİLE BIRAKMAYACAĞIZ

Efendim hepinize merhabalar. Az önce Belediye Başkanımız yaptığı hizmetler konusunda kısa bir sunuş yaptı. Bütün Belediye Başkanlarıma açık ve net şunu söyledim. Nerede bir gecekondu varsa orada mutlaka bir çocuk yuvası yapılacaktır. Anneler güven içinde, huzur içinde çocuklarını kreşe getirecek ve dolayısıyla kendileri kent yaşamıyla tanışacaklardır. Yoksullukla mücadele bizim görevimiz yapacağız. İşsizlikle mücadele bizim görevimiz yapacağız. Toplumun her kesimini hiçbir ayrım yapmadan hepsini kucaklayacağız bizim görevimiz. İnancı ne olursa olsun, kimliği ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun insanımızı kucaklayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Bu bizim temel görevimiz. Verdiğimiz sözlerin hepsini parça parça yerine getiriyoruz. Seçim meydanlarında söyledik, dedik ki asgari ücret net bin 500 lira olacak. Bugün Türkiye’deki bütün CHP’li belediyelerde asgari ücret en az net bin 500 liradır. Aile Sigortasını kesinlikle uygulayacağız. Bizim belediyelerimizin olduğu yerde hiçbir yoksul aile bırakmayacağız, bunu da göreceksiniz. Dolayısıyla projelerimizin Türkiye genelinde nasıl uygulandığını da bütün vatandaşlarımıza göstereceğiz.

ZALİME DEĞİL MAĞDURA SAHİP ÇIKIYORUZ
Bugünlerde en çok demokrasiden söz ediyoruz. Özgürlüklerden söz ediyoruz, mağdurlardan söz ediyoruz. Şunu bütün Maltepeli kardeşlerimin bilmesini isterim. Nerede bir mağdur varsa Cumhuriyet Halk Partisi onun yanında olacaktır. Kızıyorlar, bağırıyorlar neden mağdurlara sahip çıkıyorsunuz diye. Biz zalime değil mağdura sahip çıkıyoruz. Bombalayana değil, mağdura sahip çıkıyoruz. Darbeyi yapana değil, mağduriyete sahip çıkıyoruz biz. Küçük çocuklara, annelere, babalara sahip çıkıyoruz biz.
Dolayısıyla biz sonuçta insana sahip çıkıyoruz. Sonuçta demokrasiye sahip çıkıyoruz. Hiçbir gazetecinin hapiste olmasını istemiyoruz. Gazeteci özgürce yazabilmeli. Özgürlüğüne kısıtlama gelmemeli. Demokrasimizi güçlendirmeliyiz. Her insanın rahatlıkla yaşayabileceği huzur içinde bir Türkiye’yi yeniden inşa etmeye kararlıyız. Bugünlerde en çok huzura ihtiyacımız var, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var, birbirimize selam vermeye ihtiyacımız var. Kavgaya değil, huzura ihtiyacımız var. Bunu sağlamak Cumhuriyet Halk Partisinin temel görevlerinden birisidir.

BÜTÜN TÜRKİYE’Yİ KUCAKLAYACAĞIZ
Belediyelerden başlayarak hiç kimseyi ötekileştirmeden bütün Türkiye’yi kucaklayacağız. Demokrasi erdemdir. Bakın, yarın Cumhuriyet Bayramını kutlayacağız. Cumhuriyet fazilettir, cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet uygarlıktır, cumhuriyet demokrasiyle taçlandırıldığı zaman daha güzel bir yol çizgisine Türkiye’yi getirmiş oluruz. O açıdan birlikte yaşamak, birlikte mücadele etmek, kucaklaşmak, birbirimizi dinlemek hepimizin ortak görevi olmalıdır.
Buraya bu stadı yaparak Maltepe’ye önemli bir kazanım sağladı Belediye Başkanımız. Onlar yeşil alanlara bina dikerler, biz yeşil alanları kent ve kentliye ayırırız. Dolayısıyla bizlerle onlar arasında siyahla beyaz kadar fark vardır.
Belediye Başkanımızı yürekten kutluyorum, sizlere en içten selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun diyorum.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, daha sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve beraberindeki heyetle 17 tesisin toplu açılışını yaptı.

CHPnet

SİTELERİ