CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, YENİMAHALLE BELEDİYESİ İLE HATAY BÜYÜKŞEHIR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ "BARIŞIN RENKLERİ MEDENİYETLER KOROSU VE SUNAY AKIN" ETKİNLİĞİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (3 KASIM 2016)  
03.11.2016
35535
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, YENİMAHALLE BELEDİYESİ İLE HATAY BÜYÜKŞEHIR BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ "BARIŞIN RENKLERİ MEDENİYETLER KOROSU VE SUNAY AKIN" ETKİNLİĞİNE KATILDI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ndeki etkinlikte yaptığı konuşmada, türkülerin kültürün önemli bir parçası olduğunu söyledi.

Ezgileri "türkülerin dili" olarak niteleyen Kılıçdaroğlu, "Anlamını bilmediğimiz ama ezgisini yüreğimizde hissettiğimiz türküleri anlamış oluruz. Onun bir aşk türküsü mü bir başka türkü mü olduğunu ezgisinden anlarız." dedi.

Barışın Renkleri Medeniyetler Korosu’nu daha önce Kahramanmaraş’ta katıldığı bir programda dinleme fırsatını bulduğunu anlatan Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "Olağanüstü güzel bir koro, türküleri olağanüstü, esprileri olağanüstü. Bu koroyu, Türkiye’ye kazandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanına ve bu buluşmayı bizlere sağlayan Yenimahalle Belediye Başkanına teşekkür ederim." diye konuştu.CHPnet

SİTELERİ