CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN, ANTAKYA-DEFNE İÇME SUYU PROJESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNDE YAPTIĞI KONUŞMA (4 HAZİRAN 2016)  
04.06.2016
38144
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ANTAKYA-DEFNE İÇME SUYU PROJESİNİN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

- CHP İKTİDARINDA HERKES KAZANACAK, KUL HAKKI YİYENLER KAYBEDECEK

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Sözüm söz! Kılıçdaroğlu sözü, CHP iktidarında bütün sorunlarınızı çözeceğiz” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antakya-Defne İçme Suyu İnşaatı Temel Atma töreninde yaptığı konuşma şöyle:
Bir haksızlık yapmıyorsunuz değil mi? Sadece sizin değil hepimizin başkanı. Evet en büyük başkanlar, Cumhuriyet Halk Partili başkanlardır. En büyük başkanlar, halka hesap verirler. En büyük başkanlar, kul hakkı yemezler.
Yıllardır çözülemeyen su sorununu inşallah çözeceğiz. 2017 yılına kadar bütün Hatay’ın içme suyu sorunu tamamen çözülecek. Onlar yıllardır uğraşıyorlar. Ama biz söz veriyoruz saatinde, dakikasında sözümüzü yerine getiriyoruz. Neden? Çünkü biz düşünüyoruz. Neden? Halka yalan söylemiyoruz. Neden? Halka saygılıyız. Neden? Her kuruşun hesabını veriyoruz. Neden? Ne söz verdiysek zamanında yerine getiriyoruz.
Hatay’ı Hataylılara anlatmak doğru değil herhalde. Hatay’ın ne kadar önemli olduğunu sadece siz değil, sadece ben değil bütün dünya biliyor. Hatay’ın mutfağı zengin, kendisi zengin, tarihi zengin, gönlü zengin, olağanüstü güzel bir tabiatı, ovası, suyu, güneşi var. Dış politikada en büyük zararları çeken illerden birisi de Hatay’dır. Ama Hatay bir Kilis gibi olmadı, Hatay bir Gaziantep gibi olmadı. Neden olmadı? Çünkü Hatay’ı yöneten CHP’li Belediye Başkanları var, onun için olmadı.
Dış politika… Vatandaş düşünür dış politikada ne olacaktır, dış politikadır beni fazla ilgilendirmez. Dış politika her vatandaşımızı yakından ilgilendiriyor. Bakın, Hatay tır filosu açısından Türkiye’nin ikinci büyük kentiydi. İstanbul bir numaraydı, Hatay iki numaraydı. 100 binin üstünde araç vardı, araç sayısı düştü. Bakın görüyorsunuz, pek çok tır yolun kenarında bekliyor ve müşteri bekliyorlar, “Nasıl satacağız, para kazanacağız” diye. Tarım zarar gördü, turizm zarar gördü. Çiftçi bize, “Ne olur dış politikayı düzeltin, malımızı satalım” diyor. Turizmciler geliyor, “Ne olursunuz dış politikayı düzeltin, turist gelsin” diyor. Onlara sözüm söz! Kılıçdaroğlu sözü, CHP iktidarında bütün sorunlarınızı çözeceğiz. Bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız. Suriye’yle, Irak’la, İran’la, Filistin’le, Libya’yla, Mısır’la, İsrail’le, Rusya’yla, bütün komşularımızla barış içinde yaşayacağız. Çünkü bizim felsefemiz var, “Yurtta sulh, cihanda sulh.” Dünyayı kucaklayacağız. Bütün dış politikamızı, dostluk temeli üzerine inşa edeceğiz. Bütün dış politikamızı, Türkiye’nin çıkarları üzerine inşa edeceğiz. Hiç kimse kaybetmeyecek, herkes kazanacak. Lokantacı da kazanacak, çiftçi de kazanacak, sanayici de kazanacak, kamyon şoförü de kazanacak. Herkes kazanacak, kul hakkı yiyenler kaybedecek. Bunun sözünü veriyorum.
Hepimiz Gazi Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Gazi Mustafa Kemal Hatay’ı aldı, “Hatay benim şahsi meselemdir” dedi. Diyorlar ya, CHP ne yaptı? Eğer sen tarihini bilmek ve öğrenmek istiyorsan gel Hatay’a kardeşim bir sor bakayım Hatay’a.
Biz ülkemizi seviyoruz, insanımızı seviyoruz, beraber birlikte yaşamak istiyoruz. Hiç kimsenin etnik kimliğini sorgulamadık, sorgulamayacağız. Hiç kimsenin inancını sorgulamadık, sorgulamayacağız. Hiç kimsenin yaşam tarzını sorgulamadık, sorgulamayacağız. İnsanı Allah’ın yarattığı en değerli varlık kabul edeceğiz ve diyeceğiz ki, insan başımızın üstündedir. Başımızın üstünde yeri vardır diyeceğiz.
Hepinize en içten selamlarımı, saygılarımı sunuyorum. Bize ve size bu güzel hizmetleri getiren Belediye Başkanlarıma yine yürekten teşekkür ediyorum. Bütün Belediye Başkanlarımla onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Sağ olun, var olun.
Konuşmaların ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Antakya-Defne İçme Suyu inşaatının temelini attı.
CHPnet

SİTELERİ