CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NUN İSTANBUL İL BİNASINDA GERİ DÖNÜŞÜM İŞÇİLERİYLE BULUŞMASINDA YAPTIĞI KONUŞMA-EMEKTEN VE MAZLUMDAN YANA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ (30 NİSAN 2016)  
30.04.2016
39730
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NDAN GERİ DÖNÜŞÜM İŞÇİLERİNE:
-EMEKTEN VE MAZLUMDAN YANA OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,"Birileri sizi dışlayabilir. Biz sizin yanınızdayız. Biz emekten yana, insanımızdan yana bir partiyiz. Herkesin kazanmasından yana bir partiyiz. İşsizliğin olmadığı bir ülkeden yanayız." dedi.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin Şişhane’deki İstanbul İl Binası’nda geri dönüşüm işçileriyle bir araya geldi.
Geri dönüşüm işçilerinin geleceğe umutla bakamayan ve güvencesiz işçiler olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ama Türkiye’de nasıl ki her soruna çözüm üretiyorsak bu soruna da ’Cumhuriyet Halk Partisi çözüm üretir’ dedik. Çankaya Belediyesinde ilk uygulamasını yaptık." dedi.


ÇANKAYA BELEDİYESİNDEKİ GERİ DÖNÜŞÜM İŞÇİLERİMİZ SİGORTALI

Çankaya Belediyesindeki işçilerin sigortalı olduğunu ve geleceğe güvenle baktıklarını belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
"Sorunlarının büyük bir kısmı çözüldü. Benzer bir uygulamayı umarım önümüzdeki günlerde İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Yine bütün arkadaşlarımız geri dönüşüm işçileri olarak çalışacaklar. Hepsinin sosyal güvencesi olacak. Dolayısıyla onlar da bir gelecek kaygısı taşımayacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geri dönüşümle ilgili bir karar alıyor, uygulamaya koyuyor ama 500 bin kişinin ne olacağını düşünmüyor. Biz neden diyoruz Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir sosyal devlet olmalı diye? Devlet mazlumun yanında olmalı. Yani yoksulun yanında olmalı, sosyal devletin amacı odur. Siz bir karar alır ve 500 bin kişiyi görmezden gelirseniz, kim bulacak bunun çözümünü? Hiçbir geri dönüşüm işçisi unutmasın, böyle bir kararı onlar aldılar ama sizin sosyal güvenceli çalışmanız için kararı da biz alacağız. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman emekten ve mazlumdan yana olmuştur. Daha iyi koşullarda çalışmanız için elimizden geleni yapacağız."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geri dönüşüm işçilerinin sadece Ankara’da İstanbul’da değil 81 ilde çalıştığını belirterek, "TBMM’de masaya yatırılması lazım. Yüz binlerce işçi var, kim bunların sorunlarıyla ilgilenecek? Parti olarak biz ilgileniyoruz ama diğer partilerin de ilgilenmesi lazım. Bizim araştırma önergesine kimlerin ’evet’ deyip demeyeceğini yakından izlemeniz lazım." dedi.


HAK ARAMA ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SONUNA KADAR KULLANIN

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığının yarın saat 9.30’da Bakırköy İlçe Başkanlığı önünde toplanarak 1 Mayıs alanına gideceğini belirterek, şunları kaydetti:
"1 Mayıs geliyor, gidin meydanlarda hakkınızı arayın. Hak arama özgürlüğünü sonuna kadar kullanın. Bu ülkede kimse aç kalmasın istiyorum. Toplumun uzlaşmasındaki ana merkez budur. Hepimizin karnı doyarsa, kazanırsak deriz ki ’ne güzel bir ülke’. Bizim arzumuz bu. Birileri sizi dışlayabilir. Biz sizin yanınızdayız. Biz emekten yana, insanımızdan yana bir partiyiz. Herkesin kazanmasından yana bir partiyiz. İşsizliğin olmadığı bir ülkeden yanayız."

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SORUNU TOPLUMSAL BARIŞIMIZIN BOZULMUŞ OLMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Güneydoğu’da devam eden olaylarla ilgili ise "En büyük sorun toplumsal barışımızın bozulmuş olması. Bugün Nusaybin’den iki şehit haberi daha geldi. Gerçekten son derece üzgünüz. Kendi ülkemizin topraklarında kan akmasını istemiyoruz. Kendi ülkemizde hepimizi huzur, barış içinde yaşamak istiyoruz. Bunu da bir dilek olarak, önemli bir dilek olarak sizlerin bilgisine sunmak istedim." ifadelerini kullandı.

CHPnet

SİTELERİ