CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 5. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (19 HAZİRAN 2017)  
19.06.2017
12907
Yazı Boyutu: A- A+

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN 5. GÜNÜNDE YÜRÜYÜŞ ÖNCESİ YAPTIĞI AÇIKLAMA (19 HAZİRAN 2017)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler olabilir, bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim, 80 milyon için" dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşünün 5. Gününde yürüyüş öncesi yaptığı basın toplantısında şöyle konuştu: 

Değerli basın mensupları, bugün 5. günümüz, son derece memnunum. Adalet kavramına verdiğimiz önemi artık bütün dünya biliyor. Adalet, hak ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz herkes için adalet istiyoruz, herkes için hak, herkes için hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye zarar vermiyoruz, kimseye kötü söz söylemiyoruz, kimseye yan bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada kardeşçe yaşamasını istiyoruz. 80 milyon bir arada huzur içinde yaşasın, hepimizin istediği bu. Bize saldırılar olabilir, bizi eleştirenler olabilir, bizi kızdırmak isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. Ben inatla kararlılıkla, azimle adalet için yürüyeceğim, 80 milyon için.

Dün yürüyüşümüzün büyük bir kısmını yağmur altında yaptık. Gelip geçen kamyonlar, gelip geçen minibüsler, gelip geçen özel arabalar belki şöyle düşünmüşlerdir, “Bu yağmurun altında bu insanlar niye yürüyor?” Onlara şunu söylemek isterim:  Biz adalet için yürüyoruz. İnsan varsa bir yerde adalette olmak zorundadır.

Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. 

CHPnet

SİTELERİ