MURAT ERİNÇ

Ad Soyad :MURAT ERİNÇ
Telefon :
E-Posta :muraterinc@hotmail.com
ÖZGEÇMİŞ

Murat Erinç
9 Ocak 1989 yılında Giresun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Giresun'da tamamladıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 
Lise yıllarından itibaren siyasette aktif bir şekilde rol alan Erinç, lise başkanlığı görevi de üstlendi. 18 yaşına geldiğinde, hayattaki en büyük sevdam dediği Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye olarak resmen siyaset hayatına başlamış oldu. Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Örgütü'nde başlayan siyasi hayatına Kocaeli Örgütlerinde devam eden Erinç, sırasıyla Kocaeli İl Gençlik Örgütü Üniversite komisyon üyeliği, İzmit İlçe Gençlik Kolları Sekreterliği, İzmit İlçe Örgütlenme Komisyonu Üyeliği yaptı. Her dönem saha çalışmalarında aktif rol alan Erinç, son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları 14. Olağan Kongresi'nde Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı seçildi. ve halen bu görevi yürütmektedir...

Ayrıca, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, Greenpeace, Alevi Kültür Dernekleri Kocaeli Şubesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi'ne üyelikleri bulunan Erinç bir dönem Atatürkçü Düşünce Derneği Yahya Kaptan Şubesi'nde yöneticilik görevini de üstlenmiştir.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ