ERKAN YAKAR

Ad Soyad :ERKAN YAKAR
Telefon :
E-Posta :Yakar_tufan24@hotmail.com
ÖZGEÇMİŞ

1987 yılında, Öğretmen bir anne, Polis ve gazi bir babanın oğlu olmamdan dolayı Kırıkkale'de doğdum.

İlkokul ve orta okulu Bodrum'da Zeyyat Mandalinci, Cumhuriyet İlkokulu ve Hüseyin Turgut Karabağlı Orta okulunda okudum.

Liseyi Bodrum Anadolu Lisesi Almanca Bölümünü okuyarak bitirdim.

Üniversiteyi Bulgaristan'ın Varna Teknik Üniversitesinde İşletme ve Endüstri Mühendisliği bölümünü İngilizce çift dal okuyarak iyi derece ile bitirdim. 

2010 yılında okulu bitirdikten sonra partimize üye oldum. İlk olarak 2010-2012 seneleri arasında Eğitimden Sorumlu İlçe Gençlik Örgütü Başkan Yardımcılığı görevinde bulundum.. Daha sonra Gençlik Örgütü Kongrelerinin bütün Türkiye’de açıklanması ile beraber Bodrumda'ki İlçe Gençlik Örgütü Seçiminde Başkan seçilerek, 2012-2013 seneleri arasında Bodrum İlçe Gençlik Örgütü Başkanı olarak görev yaptım.

İlçe Gençlik Örgütü Başkanlığım döneminde çok faal ve başarılı çalışmalarımız olduğundan Genel Merkez çalışmalarımızı takdirle karşılayarak 2012-2013 yıllarında CHP PM ve MYK tarafından Türkiye’nin En Çalışkan İlçe Gençlik Örgütü Başkanı ve Yönetimi seçildik.  

ADD Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundum.

İngilizce, Almanca ve Bulgarca biliyorum. 

Bulgaristan’da okuduğum sırada 2005 yılında Varna Teknik Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübünü kurdum ve İlk Kurucu Başkanı olarak 2010 yılına mezun olana kadar 5 yıl boyunca bu görevi sürdürdüm.

İlçe Gençlik Örgütü Başkanıyken Gezi direnişine babamın Gazi kalpağı ile katıldığım için hakkımda dava açıldı ve iddianamede ''Başında kalpak olan Tufan Erkan Yakar isimli şahıs, Mustafa Kemal Atatürk’ün ''sözde'' ruhunu, oradaki kalabalığa yansıtıp, kalabalığı polise karşı kışkırttı''. şeklinde bir ithamla suçlandım. Zamanın AKP Muğla İl Başkanı'nın tarafıma türlü iftiraları ve tehditlerine rağmen Gezi Direnişi Davasından beraat ettim.

2015 yılında Muğla'da yapılan Partimizin Milletvekilliği eğilim yoklamasında, 28 yaşında "Muğlanın En Genç Milletvekili Aday Adayı" oldum.

Şu anda özel sektörde çalışmakta ve bodrumda bir yerel gazetede Köşe Yazarlığı yapmaktayım. 

Bodrum Beşiktaşlılar Derneği Çarşı Taraftar Grubu, Bodrum Atatürkçü Düşünce Derneği, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği üyesiyim.

10 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilen Bodrum İlçe Gençlik Örgütü seçiminde Divan Başkanlığı görevinde bulundum.

10 Ocak 2016 tarihinde Muğla İl Gençlik Örgütü Başkanlığına seçildim ve bu görevime devam etmekteyim.

 

 

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ