GENÇLİK KOLLARI KİLİS’ te  
25.04.2016
1278
Yazı Boyutu: A- A+

Gençlik kolları genel merkezimizin görevlendirmesiyle, bölge gençlik kolları başkanlarımız Kilis’ te açıklama yaptı;

BASINA ve KAMUOYUNA
Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Gençlik Kolları  Genel Merkezinin Görevlendirdiği Gençlik Kolları Başkanları olarak Kilis’te yaşanan acıya dikkat çekmek ve Kilisli yurttaşlarımızın acılarını paylaşmak üzere Kilis’e gelmiş bulunmaktayız. 
Suriye tarafından atılan füzelerle  Ocak ayından beri 17 yurttaşımız hayatını kaybetmiştir. Füze atışları daha da artarak devam etmektedir. 
"Stratejik Derinlik" kitabını yazan bir hocanın yönettiği daha doğrusu yönetemediği bir ülkeyi gözlerimizle görüyoruz. Sayın Başbakan’ın dış politika da stratejik derinlikten kasteddiği ölümler ise sizin stratejik derinlik anlayışınız batsın.
Ülkenin bir bölümünde hergün şehit haberleri gelirken, Suriye sınırımızdaki bölgelerde ise masum insanlar IŞİD füzeleriyle can vermekte, batıda meydanlarda bombalar patlatılmakta, Karadeniz’de HES’lerle insanlar joplanmakta, turizm kentlerinde halk sokağa çıkamamaktadır.  14 yılda ülkenin hemen hemen her bölgesini yaşanmaz hale getirdiğiniz yetmiyormuş gibi bir de tvlere çıkıp büyük devlet naraları atıyorsunuz. 
 Kefen giyerek sokakta "seninleyiz reis" diyenlerin yönettiği ülkede halk artık kefenlerle yaşamaya başladı. 
. Bizler, bu ülkenin Cumhuriyet Halk Partili gençleri olarak artık yeter diyoruz. Yönetemiyorsanız, bırakın diyoruz. Bu halk bu zulümleri haketmiyor diyoruz. Başkan olma hevesiyle bu ülkenin her yerinin bir kaos ortamına çekilmesine isyan ediyoruz. Nerede bir haksızlık, nerede bir zulüm varsa orada olmaya devam edeceğiz.
Basın açıklamamızı burada noktalarken Kilis şehrimize geçmiş olsun diyoruz ve hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.. 

CHPnet

SİTELERİ